m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

     Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września. Jest to w pewnym sensie męski, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. W Polsce jest to święto nieco bardziej popularne od Dnia Mężczyzn, co wiąże się zapewne z popularyzacją idei równości płci i większej aktywności ze strony kobiet, które dzięki niemu zyskują pretekst do okazania swojej sympatii dla chłopców.

      W naszej szkole również nie odbyło się bez życzeń i prezentów dla wszystkich chłopaków. Krótką inscenizację słowno - muzyczną rozpoczęła Julia Groblica słowami "Zacne chłopaki, mili koledzy. W dniu waszego święta najlepsze życzenia składają dziewczęta". Następnie wszystkie uczennice klasy VI składały najlepsze życzenia naszym chłopakom, tym dużym i tym małym. Całość umilił występ Julii Groblicy, która zaśpiewała piosenkę "Gdzie Ci mężczyźni". Ponieważ to święto chłopaków, więc całe męskie grono naszej szkoły otrzymały drobny upominek od dziewczyn.

Renata Boduch

wstecz